Neistersen.com.tr: Satılık Araba, Emlak, Alışveriş, Ankara, İstanbul...
Neistersen.com.tr: Satılık Araba, Emlak, Alışveriş, Ankara, İstanbul...
Özel Kategoriler
EmlakEmlak (444)
Konut (410)
Arsa (5)
Bina (1)
VasıtaVasıta (219)
Saat (0)
Sanayi (5)
HizmetHizmet (25)
Spor (0)
Aktör (0)
Albay (0)
En çok hangi satılık araba gidiyor.
İkinci el satılık araba alacaklara güzel haber!Yıllık 2 milyar liralık vergi kaybına neden olduğu saptanan ikinci elde tacirler, sattıkları araçlara 1 yıl garanti verecek.Türkiyede...
Devamı...

Sahibinden satılık araç patlaması, İndirimler
Otomobillerde 5 bin 500 TLlik indirimOtomotiv firmaları arasındaki rekabetle gelen fırsatlar, yıl sonunda araç sahibi olmak isteyenlere yarayacak. Döviz kurları ve Özel Tüketi...
Devamı...

Yok satan ucuz otomobiller
Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşa...
Devamı...

2.el oto alırken dikkat edin yoksa...
Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşa...
Devamı...

Sıfırda artan fiyatlar ikinci ele yaradı.
Özel Tüketim Vergisi ve döviz kurlarındaki yükselişle yüzde 40a kadar artan sıfır kilometre otomobil fiyatları ilgiyi ikinci el piyasasına yöneltti.Özel Tüketim Vergisi ve döviz ku...
Devamı...

Haber Oku
Başlık
En çok hangi satılık araba gidiyor.
Eklenme Tarihi
03 Mart 2017
Ekleyen
neistersen.com.tr Yönetimi
İçerik

İkinci el satılık araba alacaklara güzel haber!

Yıllık 2 milyar liralık vergi kaybına neden olduğu saptanan ikinci elde tacirler, sattıkları araçlara 1 yıl garanti verecek.

Türkiyedeki 60 bin oto galericisi kayıt altına alınacak. Yetki belgesi olmayanlar, alım veya satış yapamayacak. Belediyeler belgesi olmayan esnafın çalışma ruhsatını iptal edecek.

 

BELLİ STANDARTLAR GETİRİLECEK

Tacirler sattıkları ikinci el otomobiller için müşterilere bir yıl motor ve kaporta garantisi verecek. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonunca (MASFED) hazırlanan, "İkinci El Taşıt Ticareti Hakkında Kanun Tasarısı" ile devletin yıllık 2 milyar liralık vergi kaybı sona erecek. MASFED, tasarıyı AK Parti, CHP ve MHPnin Meclis gruplarına sundu.

 

İTİBARINI YENİDEN KAZANMALI

Kanunun çıkmasının ardından ikinci el belli standartlara bağlanacak. Tasarıyla oto galericiliği ibaresi kalkacak yerine motorlu araç alım ve satıcıları kavramı gelecek. Tasarıda ikinci el araç alım-satımı yapacak tacirlerde aranacak kriterler şöyle açıklandı:

- İflas etmemiş olmak. İflas etmişse bile itibarını yeniden kazanmış olmak.

- Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis veya iki yıldan fazla hapis cezasıyla cezalandırılmamış olmak. Affa uğramış veya tecil edilmiş olsalar bile; zimmet, rüşvet, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hileli iflas, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, kara para aklama, terör, vergi kaçakçılığı, vergi kaçakçılığına teşebbüs gibi suçlarından hüküm giymemiş olmak.

 

KİLOMETRE DÜŞÜRME RİSKİNE SON

- Ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olmak.

- Ticari kazanç dolayısıyla gelir veya Kurumlar Vergisi mükellefi olmak.

 

SAHİBİNDEN 2.EL OTO ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Otomobilinizin markasının anlamını biliyor musunuz?

İkinci el araç alacaklar dikkat: Cezası 5 bin lira

Ispartada satın aldığı otomobilin kilometresinin düşürüldüğünü öğrenen Yalçın Baysan aracı satana dava açtı. Mahkeme Baysanı haklı buldu.

Yalçın Baysanı haklı bulan mahkeme, satıcının 5 bin 300 TL kötü niyet tazminatı ödemesine hükmetti.

Ispartada galerici Yalçın Baysan 2013ün Nisan ayında Z.C.den 2010 model otomobili 26 bin 500 liraya 45 gün vadeli çek vererek satın aldı. Bakım için servise götürdüğü aracın 189 binde olan kilometresinin 89 bine düşürüldüğünü öğrenen Baysan, satıcı Z.C.yi arayıp satışı iptal etmesini istedi, "Galerici olan sizsiniz baktırıp alsaydınız" cevabını aldı.

Satıcı Z.C. vadesi biten çeki tahsil etmek için icra yoluna giderken, Yalçın Baysan ise Isparta 1inci Asliye Ceza Mahkemesine başvurarak çeke ilişkin ihtiyati tedbir kararı koydurdu ve Z.C.den şikayetçi oldu.

Mahkeme 2 Aralık 2014te verdiği kararda ayıplı mal sattığı gerekçesiyle Z.C.yi 5 bin 300 TL kötü niyet tazminatı ödemeye mahkum etti. Noter onaylı satış sözleşmesi iptal edilirken, otomobil de ayıplı araç olarak kayıtlara geçti..jpg"

2014’te En Çok Satılan Arabalar

Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşağıdaki veriler bunu gösterecektir.

En çok satan arabalar alanında derlenen aşağıdaki veriler geçen yılki aynı dönem ile bu yılın nisan ayını karşılaştırmak açısından önemli.

Araba kampanyaları alanındaki gelişmeler ve önemli avantajların ortaya çıkması ise araba almak isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

 

Ssangyongdan 4x4 kampanya

Güney Koreli 4x4 uzmanı Ssangyong, aralıkta kredi faizini sıfırladı. Marka ayrıca 4 bin TLye varan takas desteği sağlıyor.

Türkiye distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaretin yürüttüğü Ssangyongda aralık ayına özel kampanyalar var. Güney Koreli 4x4 uzmanı Ssangyong, SUV ve MPV modellerine sahip olmak isteyenler için yüzde 0dan başlayan faiz oranları veya 4 bin TL takas desteği sağlıyor.

Ayrıca 4x2 AT sınıfının değişmez lideri Korando Sports pick-up sahibi olmak isteyen müşterilerine de 20 bin TLye 20 ay 0 faiz veya 2 bin TL takas desteği sunuyor.

 

Volvoda fiyat avantajı sürüyor

Yıl sonuna kadar sınırlı sayıdaki Volvo V40, S60 ve XC60 modelleri avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor

Volvo Carsın zarif ve sportif çizgileriyle öne çıkan üç modeli V40, S60 ve XC60ın fiyat avantajları aralıkta da devam ediyor. Yıl sonuna kadar sınırlı sayıdaki Volvo V40 1.6 D2 Powershift (1.6 dizel otomatik) 84 bin 280 TL yerine 80 bin 850 TLden, S60 D2 Powershift (1.6 dizel otomatik) 105 bin 640 TL yerine 102 bin 200 TLden, XC60 Yeni D4 (dizel otomatik) ise 172 bin 280 TL yerine 163 bin 300 TLden başlayan fiyatlarla satılıyor. Volvo sahiplerine pek çok alanda ayrıcalık yaşatan sadakat programı Volvo Benimlede ise yılbaşına özel birbirinden çekici ayrıcalıklar sunuluyor.

Yeni yılı evlerinde geçirmek isteyen Volvo Benimle üyeleri için, sofralarını düzenlerken misafirlerine lezzetli yemekler hazırlamayabilmeleri için USLA (Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi)da gerçekleşecek yılbaşı menüsü workshopu yüzde 20 avantajla sunulurken, yeni yılı dışarıda geçirmek Volvo Benimle üyeleri içinse The Marmara Perada konaklama ve yılbaşı partisi için özel ayrıcalıklar sunuluyor.

Yine bu ay Volvo Benimle üyeleri Volvo Kış Jant Lastik Setine yüzde 25 avantajlı fiyatlarla sahip olabilecek ve ücretsiz lastik değiştirme şansı da yakalayabilecekler. Ayrıca çıkartılan yaz lastikleri de, Volvo Lastik Otelinde bir yıl boyunca ücretsiz olarak saklanabilecek.

Kaynak: HABER7

neistersen.com.tr'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından neistersen.com.tr Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.
Türkiye' de satılık araba ilanları için neistersen' e tıklayınız.