Neistersen.com.tr: Satılık Araba, Emlak, Alışveriş, Ankara, İstanbul...
Neistersen.com.tr: Satılık Araba, Emlak, Alışveriş, Ankara, İstanbul...
Özel Kategoriler
EmlakEmlak (467)
Konut (432)
Arsa (5)
Bina (1)
VasıtaVasıta (197)
Saat (0)
Sanayi (5)
HizmetHizmet (25)
Spor (0)
Aktör (0)
Albay (0)
En çok hangi satılık araba gidiyor.
İkinci el satılık araba alacaklara güzel haber!Yıllık 2 milyar liralık vergi kaybına neden olduğu saptanan ikinci elde tacirler, sattıkları araçlara 1 yıl garanti verecek.Türkiyede...
Devamı...

Sahibinden satılık araç patlaması, İndirimler
Otomobillerde 5 bin 500 TLlik indirimOtomotiv firmaları arasındaki rekabetle gelen fırsatlar, yıl sonunda araç sahibi olmak isteyenlere yarayacak. Döviz kurları ve Özel Tüketi...
Devamı...

Yok satan ucuz otomobiller
Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşa...
Devamı...

2.el oto alırken dikkat edin yoksa...
Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşa...
Devamı...

Sıfırda artan fiyatlar ikinci ele yaradı.
Özel Tüketim Vergisi ve döviz kurlarındaki yükselişle yüzde 40a kadar artan sıfır kilometre otomobil fiyatları ilgiyi ikinci el piyasasına yöneltti.Özel Tüketim Vergisi ve döviz ku...
Devamı...

Haber Oku
Başlık
2.el oto alırken dikkat edin yoksa...
Eklenme Tarihi
03 Mart 2017
Ekleyen
neistersen.com.tr Yönetimi
İçerik
Satılık araba fiyatları ve sektörün durumu bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre % 25 oranında azaldı ve toplamda 168 bin 577 adede düştü. En çok satan arabalarla ilgili aşağıdaki veriler bunu gösterecektir.
 
En çok satan arabalar alanında derlenen aşağıdaki veriler geçen yılki aynı dönem ile bu yılın nisan ayını karşılaştırmak açısından önemli.
 
Araba kampanyaları alanındaki gelişmeler ve önemli avantajların ortaya çıkması ise araba almak isteyenler için bulunmaz bir fırsat.
 
0 otomobilde kampanya üzerine kampanya
Geçen yıla göre satışları gerileyen otomotiv sektörü, yıl sonu hedeflerini tutturabilmek için tüketicilere cazip kampanyalar sunuyor.
 
Döviz kurları ve ÖTVdeki artışlar nedeniyle bu yılın 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre otomobil ve hafif ticari araç pazarı yüzde 19,25 daraldı.
 
Bu nedenle yıl sonu hedeflerini tutturabilme noktasında endişe yaşayan ve hedefi yakalamak için kolları sıvayan sektör temsilcileri, tüketicilere indirimlerin yanı sıra sıfır faizli taksit, peşinatsız ve uzun zamana yayılan vade seçeneği gibi cazip teklifler sunuyor. Otomotiv firmaları arasında kıyasıya rekabet yaşanırken, düzenlenen kampanyalar ise tüketicileri sevindiriyor.
 
Türkiyedeki otomotiv sektörünün önemli temsilcilerinden Fiat, "Ekim ayı kampanyaları" kapsamında Linea ve Puntoda 3 bin 250 liraya varan indirimlerin yanı sıra 20 bin TLye 20 ay yüzde 0 faiz imkanı ile tüketicinin karşısına çıkıyor. Peşin alımlarda müşterilerine ilave olarak 2 bin lira indirim yapan firma, uzun vadeli kredi kullanmak isteyenlere ise 0,73 faiz oranıyla kredi avantajı sunuyor.
 
Ford, 30 bin TLye 30 ay yüzde 0,75 faiz fırsatı sunarken, Hyundai ise "Şimdi al 2015te ödemeye başlayın" sloganıyla dikkati çekiyor. Ayrıca İ30 ve İX35 için 30 bin TL için 30 ay 0,65 faiz oranı seçeneği sunan Hyundai, 35 bin 700 liradan başlayan fiyatla satışa sunduğu İ20 için de 20 bin TLye 20 ay sıfır faiz seçeneği ile tüketiciyi kendine çekmeye çalışıyor.
 
Renault ise faizsiz kredi imkanı sunan markalardan biri olarak dikkati çekiyor. Oldukça geniş yelpazede seçenek sunan Renault, ekim ayı boyunca tüm binek tip otomobillerde müşterilerine sıfır faiz avantajıyla sahip olma imkanı sağlıyor. Bu kapsamda 18 bin TLyi 18 ayda, 36 bin TLyi 12 ayda veya 12 bin TLyi 36 ayda ödeyebilme şansı tanıyan firma, ayrıca tüzel kişiler ve vergi levhalı serbest meslek sahibi gerçek kişiler için herhangi bir binek otomobile hiç peşinat ödemeden sahip olabilme seçeneğini sunuyor.
 
Firma, ayrıca "Renault Plan" ile "yasal peşinata ek olarak, klasik bir taşıt kredisinden çok daha düşük taksitler ve vade sonunda özel seçenekli toplu ödemeden oluşan avantajlı ödeme planı"yla kiralar gibi otomobil sahibi olma imkanı da veriyor.
 
Dizel versiyonlu Yeni 308i 35 bin lira 20 ay sıfır faiz fırsatıyla satışa sunan Peugeot, ticari araçları Partner Tepee ve Bipper Tepeeyi ekim ayına özel 36 ay yüzde 0,79 faizli kredi avantajıyla tüketicinin beğenisine sunuyor.
 
Volkswagen kuru sabitledi
Volkswagende 2013 ve 2014 model araçlar için "Sabit Kur Kampanyası" devam ediyor.
 
Firma, 2 Hazirandan itibaren 2013 model Tiguan ve Scirocco için 1 avroyu 2,33 liraya, Beetle için ise 2,40 liraya sabitledi. Volkswagen CC ve Touareg için sabitlenmiş kur değeri de 1 avro 2,43 lira olarak belirlendi.
 
Diğer araçlarda ise 1 Ekimden itibaren 2014 model Tiguan, Scirocco, Beetle ve Volkswagen CClerde 1 avro 2,40 liraya, Golf R, Yeni Scirocco ve Touaregde 2,50 liraya, Yeni Touareg için ise 2,60 liraya sabitlenerek kampanyalar buna göre şekillendirildi.
 
Toyota ise ekim ayına özel olarak "Rav4, Avensis ve Verso" modellerinde 5 bin liraya varan indirim ve cazip ödeme seçenekleriyle müşterilerinin karşısına çıkıyor. Toyota Corollayı 500, Rav4ü bin TLden başlayan taksitlerle satışa sunuyor.
 
İkinci el otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler
Satın aldığınız ikinci el otomobilin şasisinin durumu, kazalı olup olmaması, alt taban saçları, boya kalınlığı, döşemeleri, lastiklerinin durumu ve çeşitli orijinal parçaları kontrol edilirken bunlara ek olarak otomatik şanzıman ve motorun genel görünümü satın almadan önceki dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Bir de aracı satın aldıktan sonra gözden geçirilmesi gereken parçalar vardır. Özellikle triger kayışı, fren hortumları, rot, rot başı gibi ön takım parçaları ve süspansiyon gibi bir çok parçanın kontrollerinin yapılması gerekir. İşte ikinci el otomobil alacaklar için altın öğütler.
 
Frenler Araçlar için hayati önem taşıyan fren sisteminin ilk etapta fren balataları kontrol edilmeli, gerekiyorsa değiştirilmelidir. Fren diskleri ve varsa kampanaların yüzeyleri de kontrol edilmeli, gerekiyorsa onarılmalı veya yenilenmelidir. Fren hidrolik seviyesi de kontrol edilmeli, eğer bir eksilme varsa sistemde bir probleme de işaret edebilir. Ancak özellikle 10 yaşın üstündeki otomobillerin fren hortumlarının mutlaka yenilenmesi, fren merkezi ile pistonların kontrol edilmesi gerekir. Fren sisteminin çalışmamasıyla sürüş sırasında karşılaşacağınız bu sürpriz size sıkıntı yaşatabilir.
 
Triger Kayışı Motorun krank mili ile kam mili arasında güç iletimi yapan triger kayışı otomobil için hayati önem taşır. 1970’li yıllara kadar üretilen araçların çoğunda triger kayışı bulunmazken, günümüz otomobillerinin bazılarında zincir tercih edilmiştir. En çok kullanılan triger kayışının ömrü (40.000-100.000 km) sayesinde çoğu zaman unutulan bu parça, belli bir kilometreyi aşmış otomobillerde mutlaka değiştirilmelidir. Bu değişimde bilya, varsa gerdirme yayı ve diğer birkaç küçük parçanın da mutlaka yenilenmesi gerekiyor. Triger kayışı ihmal edildiğinde motorda ciddi masraflar ortaya çıkar.
 
Rot Ayarı Otomobilin sürüş güvenliğini direkt olarak etkileyen rot ve balans ayarlarının kontrol edilmesi sadece biraz zaman ve para kaybına yol açıyor gibi görünebilir. Ancak çıkacak sorunların önüne geçerek aracın yol tutuş güvenliğini arttırabilirsiniz. Birbirinden bağımsız iki ayar olan rot ve balans ayarı tabii ki yeni lastiklere sahip bir otomobilde yapılması gerekir. Bunun için de lastiklerin yeni veya diş derinliği tam, yanaklarının kırılmamış veya yıpranmamış olması ve üretim tarihinin de çok eski olmaması gerekir. Ayrıca otomobilin üzerindeki lastklerin orijinal ebatlarda olup olmadığını kontrol edin.
 
Diğer Kontroller Otomobilin periyodik bakımının yaptırılması; sürüş güvenliği, performansı ve yakıt tüketimi gibi unsurların olumsuz etkilenmemesi için önemlidir. Bu nedenle motor yağı, yağ, yakıt ve hava filtreleri, bujiler ve antifriz yoğunluğu kontrol edilmelidir. Amortisörler, şanzıman ve hidrolik direksiyon yağlarıyla aks ve çeşitli keçelerin de gözden geçirilmesi muhtemel sorunları azaltacaktır. Aracın supap ayarı, jikle kontrolü veya karbüratör ayarlarının da kontrol edilmesinde yarar var. Akünün şarj yoğunluğu, V kayışlarının kontrolü ve motor takozlarının kontrol edilmesi gerekir.
 
Kaynak: HABER7
neistersen.com.tr'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından neistersen.com.tr Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.
Türkiye' de satılık araba ilanları için ne istersen' e tıklayınız.